Eliah Sahil certified organic natural cosmetics from Austria

Eliah Sahil offers gentle, natural skincare products, including formulations specially developed for the sensitive skin of babies and children.

Filter & sort

Price Product features Skin type Hair type Certificates & seals of approval
Filter

Eliah Sahil: 4 items

Eliah Sahil Organic Almond Baby Oil

Eliah Sahil Organic Almond Baby Oil, 100 ml

  • Ideal for gentle massages
  • Suitable as a bath additive
  • Cold-pressed
CHF 13.15 (CHF 131.50 / l)

Delivery by October 07

Eliah Sahil Organic Melon Shower Powder for Kids

Eliah Sahil Organic Melon Shower Powder for Kids, 90 g

  • Particularly mild & gentle
  • pH-neutral formula
  • Fruity scent
CHF 10.10 (CHF 112.22 / kg)

Delivery by October 07

Eliah Sahil Organic Dragon's Blood Shampoo for Kids

Eliah Sahil Organic Dragon's Blood Shampoo for Kids, 100 g

  • Contains precious plant essences
  • Soothing properties
  • Available as a refill
CHF 13.65 (CHF 136.50 / kg)

Delivery by October 07

Eliah Sahil Organic Chamomile Shampoo for Kids

Eliah Sahil Organic Chamomile Shampoo for Kids, 100 g

  • Mild on the skin
  • With selected plant essences
  • Refillable container
CHF 13.15 (CHF 131.50 / kg)

Delivery by October 07