ATTITUDE Super Leaves pH-balanced Shower Gel, 473 ml

Mild & pregnancy-safe cleanser

New!

CHF 13.05

(CHF 27.59 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 473 ml

In stock from October 15

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Tuesday, 20 October

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Suitable for all skin types
  • pH neutral & hypoallergenic
  • Apple blossom scent

Frequently bought together with ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml

ATTITUDE Super Leaves pH-balanced Shower Gel, 473 ml CHF 13.05 (CHF 27.59 / l)
ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml CHF 17.35 (CHF 115.67 / l)
Total price: CHF 30.40
Description

The shower gel is both hypoallergenic and pH neutral making it ideal for use during pregnancy. It gently cleanses the skin and pampers the senses with delicate apple blossom fragrance notes.

PAO: 12 months

Item no.: XBO-AT-11211
Content: 473 ml
EAN: 626232112115
Manufacturer No.: 11211
Brand: ATTITUDE
Product features: 100% natural cosmetics, Safe for use during pregnancy
Skin type: For all skin types
Legal information
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Super Leaves pH-balanced Shower Gel