Follow-on formula by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Follow-on formula: 10 items

Organic Follow-on Formula Based on Goat's Milk 2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Goat's Milk 2, 400 g

  • 7th month onwards
  • With DHA from algae oil
  • No palm oil
CHF 17.80 (CHF 44.50 / kg)

Delivery by October 06

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 2 A2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 2 A2, 400 g

  • 7th month onwards
  • With ALA omega-3 fatty acids
  • Quick & easy to prepare
CHF 11.10 (CHF 27.75 / kg)

Delivery by October 06

Organic Follow-on Formula Based on Goat's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Goat's Milk 3, 400 g

  • 10th month onwards
  • Easy to prepare
  • Made without palm oil
CHF 17.80 (CHF 44.50 / kg)

Delivery by October 06

Organic Growing-up Milk Based on Goat's Milk 4

Holle Organic Growing-​up Milk Based on Goat's Milk 4, 400 g

  • From the 12th month onwards
  • With vitamins C & D
  • With DHA from algae oil
CHF 16.20 (CHF 40.50 / kg)

Delivery by October 06

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3 A2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3 A2, 400 g

  • 10th month onwards
  • From European farms
  • With vitamins C & D
CHF 11.10 (CHF 27.75 / kg)

Delivery by October 06

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • Easy to prepare
  • With Demeter milk
CHF 13.90 (CHF 23.17 / kg)

Delivery by October 06

Organic Growing-up Milk Based on Cow's Milk 4

Holle Organic Growing-​up Milk Based on Cow's Milk 4, 600 g

  • 12th month onwards
  • With many vitamins
  • Milk sourced from Germany
CHF 12.65 (CHF 21.08 / kg)

Not available at the moment

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 475 g

  • 10th month onwards
  • 1 pack makes 35 servings of 100 ml each
  • Unsweetened
CHF 10.00 (CHF 21.05 / kg)

Not available at the moment

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 2, 500 g

  • 7th month onwards
  • Sufficient for about 37 servings of 100 ml each
  • Unsweetened & organic
CHF 9.10 (CHF 18.20 / kg)

Not available at the moment

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 2, 600 g

  • After 6 months
  • With Demeter-certified milk
  • Easy to prepare
CHF 12.65 (CHF 21.08 / kg)

Not available at the moment