Snacks for babies & children by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Snacks: 21 items

Holle Baby Water

Holle Baby Water, 500 ml

  • Suitable from birth onwards
  • Ready to use, no boiling required
  • Balanced mineral content & low in sodium
CHF 1.05 (CHF 2.10 / l)

Delivery by October 06

Holle Organic 1-2-3 Pretzel Snack

Holle Organic 1-​2-​3 Pretzel Snack, 80 g

  • For 3 years & up
  • Not topped with salt grains
  • Made from spelt
CHF 1.80 (CHF 22.50 / kg)

Not available at the moment

Organic Fruit Mix, Freeze-Dried Organic Mixed Fruits

Holle Organic Fruit Mix, Freeze-​Dried Organic Mixed Fruits, 13 g

  • For 3 years & up
  • Sun-ripened fruit
  • No added sugar
CHF 2.00 (CHF 153.85 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Minis Banana Orange Bars

Holle Organic Minis Banana Orange Bars, 100 g

  • For children 12 months old and older
  • Handy & practical size
  • Seperatly packaged
CHF 3.50 (CHF 35.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Crunch Snack - Oat & Raspberry

Holle Organic Crunch Snack -​ Oat & Raspberry, 30 g

  • 10th month onwards
  • Gluten-free
  • Vegan
CHF 1.40 (CHF 46.67 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Little Farm Cookies

Holle Organic Little Farm Cookies, 100 g

  • For babies 10 months & up
  • Cute animal shapes
  • With banana & rice syrup
CHF 2.90 (CHF 29.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Millet Crunchy Snacks

Holle Organic Millet Crunchy Snacks, 25 g

  • Made from gluten-free organic grain
  • Without added sugar or salt
  • For children 8 months +
CHF 1.20 (CHF 48.00 / kg)

Delivery by October 06

Organic Smoothie Drops Fruits & Veggies with Coconut Milk

Holle Organic Smoothie Drops Fruits & Veggies with Coconut Milk, 15 g

  • For 3 years & up
  • Tenderly melting texture
  • Vegan & delicious
CHF 2.00 (CHF 133.33 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Rice Lentil Crunchy Snacks

Holle Organic Rice Lentil Crunchy Snacks, 25 g

  • Gluten free
  • For children 8 months old +
  • No added sugar
CHF 1.20 (CHF 48.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Millet Mango Crunchy Snack

Holle Organic Millet Mango Crunchy Snack, 25 g

  • Gluten-free
  • Light and airy snack
  • Naturally contains sugar
CHF 1.55 (CHF 62.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Carrot Cookies

Holle Organic Carrot Cookies, 125 g

  • Age 1 year & up
  • Made with spelt flour
  • With the natural sweetness of fruit
CHF 2.75 (CHF 22.00 / kg)

Delivery by October 06

Organic Little Loops Date Biscuits with Spelt

Holle Organic Little Loops Date Biscuits with Spelt, 80 g

  • 10 months onwards
  • Easy to hold
  • Sweetened with dates
CHF 2.10 (CHF 26.25 / kg)

Delivery by October 06

Holle Demeter Baby Spelt Biscuits

Holle Demeter Baby Spelt Biscuits, 150 g

  • From the 8th month onwards
  • Baby-friendly taste
  • For nibbling & chewing
CHF 2.95 (CHF 19.67 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Pear-Apple Cereal Bar

Holle Organic Pear-​Apple Cereal Bar, 25 g

  • Ages 12 months & up
  • Free from added sugar
  • With spelt wafers
CHF 0.95 (CHF 38.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Apple-Banana Cereal Bar

Holle Organic Apple-​Banana Cereal Bar, 25 g

  • 12 months & up
  • No added sugar
  • With spelt wafer
CHF 0.95 (CHF 38.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Apple and Carrot Cereal Bar

Holle Organic Apple and Carrot Cereal Bar, 25 g

  • 12 months & up
  • No added sugar
  • With cornflakes
CHF 0.95 (CHF 38.00 / kg)

Delivery by October 06

Organic Honey Minis - Baby Rusks with Honey & Butter

Holle Organic Honey Minis -​ Baby Rusks with Honey & Butter, 100 g

  • 12 months & up
  • Ideal to practise chewing
  • Free from artificial flavours
CHF 2.50 (CHF 25.00 / kg)

Delivery by October 06

Holle Demeter Baby Spelt Rusks

Holle Demeter Baby Spelt Rusks, 200 g

  • 7th month onwards
  • No added salt
  • Perfect to nibble on
CHF 3.45 (CHF 17.25 / kg)

Not available at the moment

Holle Organic Crispy Sticks

Holle Organic Crispy Sticks, 80 g

  • For children 10 months old and up
  • A child-friendly, fun snack
  • Made from Demeter cereal
CHF 1.90 (CHF 23.75 / kg)

Not available at the moment

Organic Smoothie Drops Fruits with Coconut Milk

Holle Organic Smoothie Drops Fruits with Coconut Milk, 15 g

  • For 3 years & up
  • Made with fresh fruit
  • Freeze-dried
CHF 2.00 (CHF 133.33 / kg)

Not available at the moment

Holle ABC Choco Cookies

Holle ABC Choco Cookies, 125 g

  • From 3 years
  • Palm oil-free
  • With cocoa & cereals
CHF 2.50 (CHF 20.00 / kg)

Delivery by October 20