Namaki children’s face paints for creative minds

Namaki offers organically certified face paints for kids that meet CE toy standards and enable rewarding, creative transformation experiences for children, colourful, safe and sustainable.

Filter & sort

Price Age from For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Namaki: 1 - 30 of 41 items

Namaki My Secret Play Make-up

Namaki My Secret Play Make-​up, Fawn

  • 7x Eyeshadows
  • 1x Applicator
  • 1x Mirror
CHF 22.59 CHF 28.00

Delivery by October 06

Namaki Pencil Sharpener

Namaki Pencil Sharpener

  • Perfect for namaki pencils
  • Dimensions: 35 x 26 x 26mm
CHF 3.15 CHF 3.95

Delivery by October 06

Namaki Butterfly Face Painting Kit

Namaki Butterfly Face Painting Kit, 24 g

  • 4x Water-based Face Painting, 6 g each
  • Pink, purple, golden yellow & white
  • 1x brush & 1x tattoo sheet
CHF 22.50 (CHF 937.50 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Water-based Face Painting

Namaki Water-​based Face Painting, Black (6 g)

  • Great coverage
  • Creamy texture
  • Hypoallergenic & skin-friendly
CHF 5.55 (CHF 925.00 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Lip Balm

Namaki Lip Balm, Vanilla (3,50 g)

  • Delicate colours & shiny finish
  • Moisturising properties
  • Protects
CHF 11.05 (CHF 3 157.14 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Lip Gloss

Namaki Lip Gloss, Pink glitter (6 ml)

  • Shimmery finish
  • Delicious peach scent
  • Nourishing properties
CHF 12.05 (CHF 2 008.33 / l)

Delivery by October 06

Namaki Magical Worlds Skin Colour Pencils Set

Namaki Magical Worlds Skin Colour Pencils Set

  • 6 x Color Pencils, 2.1 g each
  • Practical & precise
  • Easy to remove
CHF 28.00

Delivery by October 06

Namaki Mermaid Face Painting Kit

Namaki Mermaid Face Painting Kit, 24 g

  • 4x Water-based Face Painting, 6 g each
  • Pink, light blue, silver grey & white
  • 1x brush & 1x tattoo sheet
CHF 22.50 (CHF 937.50 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Intergalactical World Box

Namaki Intergalactical World Box

  • 1 x 3-Colour Face Painting Kit
  • 2 x Face Colour Pencils & Sparkling Powder
  • 1 x Tatooki Sheet
CHF 34.52 CHF 36.50

Delivery by October 06

Namaki Blue Sparkling Pouch

Namaki Blue Sparkling Pouch

  • 1x 3-Colors Eyeshadow Palette, 3g
  • 1x Lip Gloss, 6ml
CHF 30.50

Delivery by October 06

Namaki 3-Colors Eyeshadow Palette

Namaki 3-​Colors Eyeshadow Palette, Spring

  • 3 x eyeshadows
  • 1 x applikator
  • 1 x mirror
CHF 15.10 (CHF 5 033.33 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Special FX Sponge

Namaki Special FX Sponge

  • Creates spectacular effects
  • Easy to use
  • Reusable
CHF 3.85

Delivery by October 06

Namaki Worlds of Horrors Box

Namaki Worlds of Horrors Box

  • 1 x 3-Colours Face Painting Kit
  • 2 x Skin Colour Pencils
  • 1 x Fake Blood & Sponge
CHF 36.50

Delivery by October 06

Namaki Rainbow Box

Namaki Rainbow Box

  • 1 x 3-Colour Face Painting Kit
  • 2 x Face Colour Pencils & 1x Hair Mascara
  • 1 x Tatooki Sheet
CHF 36.50

Delivery by October 06

Namaki Devil & Spider Face Painting Kit

Namaki Devil & Spider Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Black, white & red
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Pumpkin & Skeleton Face Painting Kit

Namaki Pumpkin & Skeleton Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Black, white & orange
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Knight & Superhero Face Painting Kit

Namaki Knight & Superhero Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Black, blue & silver
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Ninja & Superhero Face Painting Kit

Namaki Ninja & Superhero Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Black, red & gold
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Princess & Unicorn Face Painting Kit

Namaki Princess & Unicorn Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • White, turquoise & pink
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Pirate & Ladybird Face Painting Kit

Namaki Pirate & Ladybird Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Red, white & black
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Enchanted Worlds Box

Namaki Enchanted Worlds Box

  • 1 x 3-Colour Face Painting Kit
  • 2 x Face Colour Pencils & Sparkling Powder
  • 1 x Tattooi Sheet
CHF 36.50

Delivery by October 06

Namaki Unicorn Face Painting Kit

Namaki Unicorn Face Painting Kit, 24 g

  • 4x Water-based Face Painting, 6 g each
  • Pink, light blue, golden yellow & white
  • 1x brush & tattooki sheet
CHF 22.50 (CHF 937.50 / kg)

Delivery by October 06

Namaki Set of 4 Face Painting Slim Pencils

Namaki Set of 4 Face Painting Slim Pencils, Yellow/White/Turquoise/Pink

  • For precise lines
  • Pleasantly soft texture
  • Easy to wash off
CHF 20.00

Delivery by October 06

Namaki Latex Sponges

Namaki Latex Sponges

  • 4 x sponges
  • For application & blending
  • Practically tailored
CHF 3.15

Delivery by October 06

Namaki Rainbow Face Paint Pencils Set

Namaki Rainbow Face Paint Pencils Set

  • 6 x skin colour pencils, 2.1 g each
  • Accurate & practical
  • Skin-friendly
CHF 28.00

Delivery by October 06

Namaki Wild Life Face Paint Pencils Set

Namaki Wild Life Face Paint Pencils Set

  • 6 x Color pencils, 2.1 g each
  • Practical & precise
  • Gentle on the skin
CHF 28.00

Delivery by October 06

Namaki Double-Tip Hair Mascara Pink - Purple

Namaki Double-​Tip Hair Mascara Pink -​ Purple, 7 ml

  • Perfect for kids
  • Easy to use & remove
  • Safe formula
CHF 19.15 (CHF 2 735.71 / l)

Delivery by October 06

Namaki Lion & Giraffe Face Painting Kit

Namaki Lion & Giraffe Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • White, blue & gold
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Tiger & Fox Face Painting Kit

Namaki Tiger & Fox Face Painting Kit

  • 3 x face painting colours, 3.5 g each
  • Black, white & orange
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06

Namaki Clown & Harlequin Face Painting Kit

Namaki Clown & Harlequin Face Painting Kit

  • 3 x Face painting colours, 3.5 g each
  • Blue, white & red
  • 1 x Brush
CHF 14.05

Delivery by October 06