Pumpkin Organics snacks for babies & children
Pumpkin Organics offers practical and tasty snacks for children that make family life easier and simplify snack time.
Pumpkin Organics: 7 items
Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch - Pumpkin, Pear, Apple, Plum, Oats, 100 g
- 8 months & up
- 35% vegetables
- No added sugar
CHF 1.30 (CHF 13.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Vegetable Rolls - Pumpkin, Tomato & Spinach, 20 g
- 12 months & up
- With lots of vegetables
- No added sugar or salt
CHF 1.00 (CHF 50.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Lentil Puffs - Tomato, Carrot & Herbs, 20 g
- For 12 months & up
- Allergen-free
- No added sugar or salt
CHF 1.00 (CHF 50.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch - Carrot, Pear, Sweet Potato, Broccoli, 100 g
- 6 months & up
- 70% vegetables
- No added sugar
CHF 1.70 (CHF 17.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch - Pear, Strawberry, Sweet Potato, Beetroot, Banana, Oats, 100 g
- 6 months & up
- 30% vegetables
- No added sugar
CHF 1.30 (CHF 13.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch - Pumpkin, Sweet Potato, Pear, Banana, Bblueberry, 100 g
- 6 months & up
- 70% vegetable content
- No added sugar
CHF 1.70 (CHF 17.00 / kg)
Delivery by October 07
Pumpkin Organics Organic Oat Bar - Date, Coconut, 20 g
- 12 months & up
- With 43.5% oats
- No added sugar
CHF 0.90 (CHF 45.00 / kg)
Delivery by October 07
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
-
Delivery in 3 business days.
Secure payments
with SSL encryption technology