Intimate hygiene products

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Intimate hygiene: 4 items

Intimate Wipes

Intimate Wipes, 12 pieces

  • Also suitable for sensitive skin
  • No drying alcohol additives
  • Packaging made from BPA-free plastic
CHF 2.90 (CHF 0.24 / pc)

Delivery by October 07

bodyotics Vulva Balm - Intimate Moisturising Cream

bodyotics Vulva Balm -​ Intimate Moisturising Cream, 59 ml

  • For all skin types
  • Rich & silky
  • Moisturises
CHF 30.50 (CHF 516.95 / l)

Delivery by October 07

ohtastic Mama Care After Birth Spray

ohtastic Mama Care After Birth Spray, 75 ml

  • Cares for scars & wounded areas
  • Gentle, fragrance-free formula
  • With rose & witch hazel water
CHF 15.10 (CHF 201.33 / l)

Delivery by October 07

Little Siberica BIO Baby Delicate Intimate Gel

Little Siberica BIO Baby Delicate Intimate Gel, 250 ml

  • For sensitive baby skin
  • pH-neutral formula
  • Protects the microflora
CHF 6.55 (CHF 26.20 / l)

Delivery by October 07