Our most popular toys

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Language Highlights
Filter

💙 Best-selling products: 29 items

Modu 3-in-1 Baby Walker

Modu 3-​in-​1 Baby Walker, Deep Blue / Sky Blue

  • From 0.5 years
  • Maximum weight capacity: 50 kg
  • Dimensions: 48 x 27 x 44 cm
CHF 100.62 CHF 142.00

Free delivery by October 06

Modu Curiosity Set

Modu Curiosity Set, Deep Blue / Sky Blue

  • 14 pieces
  • Weight capacity: up to 50 kg
  • Ages 0–6 years
CHF 152.00

Free delivery by October 21

SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna

smarTrike SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna, Imagine

  • Kelly Anna design
  • 180° swivel seat for proximity
  • Compact folding for travel
CHF 132.00

Free delivery by October 06

Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

Bestway Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

  • With ring toss game
  • 2 paddling pool areas
  • Including slide with sprinkler
CHF 39.50

Delivery by October 06

tonies Creative Tonie - Magician

tonies Creative Tonie -​ Magician

  • A special gift
  • Perfect for creative minds
  • Playing time: Approx. 90 minutes
CHF 13.15

Delivery by October 06

Rainbow Classic Stacking Elements Set 6+1

Stapelstein Rainbow Classic Stacking Elements Set 6+1, Classic Edition

  • Exercise & play
  • Encourages creativity
  • Safe & heavy duty
CHF 218.00

Free delivery by October 06

GERMAN - Tonie Audio Figure - Die kleine Hexe (Neuauflage 2022)

tonies GERMAN -​ Tonie Audio Figure -​ Die kleine Hexe (Neuauflage 2022)

  • New version of the classic
  • Written by Otfried Preussler
  • Running time: approx. 116 minutes
CHF 17.20

Delivery by October 06

Stapelstein Rainbow Pastel Stacking Elements Set 6+1

Stapelstein Rainbow Pastel Stacking Elements Set 6+1

  • Encourages creative play
  • Perfect for little explorers
  • Very sturdy
CHF 218.00

Free delivery by October 06

Stapelstein Rainbow Classic 6 Stacking Elements

Stapelstein Rainbow Classic 6 Stacking Elements, Basic Edition

  • Made from heavy-duty polypropylene
  • In various primary & secondary colours
  • Size (Ø x H): approx. 27.5 x 12 cm
CHF 182.00

Free delivery by October 06

tonies Creative Tonie - Santa Claus

tonies Creative Tonie -​ Santa Claus

  • Perfect as a gift
  • For 90 minutes of fun
  • Individually playable
CHF 13.15

Delivery by October 06

Tonie Audible Figure - Bagger Mats & seine Freunde, die schönsten Fahrzeuglieder

tonies Tonie Audible Figure -​ Bagger Mats & seine Freunde, die schönsten Fahrzeuglieder

  • For children aged 3 and over
  • 20 great songs
  • Running time: 60 minutes
CHF 17.20

Delivery by October 06

Scrub-a-Dub Baby Shower Tray 86 x 86 x 25 cm

Bestway Scrub-​a-​Dub Baby Shower Tray 86 x 86 x 25 cm

  • For splashing & washing
  • Made of robust material
  • With ribbed bottom
CHF 7.05

Delivery by October 06

Sonett Organic Soap Bubbles

Sonett Organic Soap Bubbles, 45 ml

  • Outdoor toy
  • Organic quality ingredients
CHF 2.00 (CHF 44.44 / l)

Delivery by October 06

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With skin-nourishing almond proteins
  • With pink food colouring
  • Fruity strawberry fragrance
CHF 0.95 (CHF 23.75 / l)

Delivery by October 06

Stapelstein Inside Rainbow Pastel

Stapelstein Inside Rainbow Pastel

  • Infinite ways to play
  • Encourages movement
  • Sturdy and can be used in water
CHF 76.00

Free delivery by October 06

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids, 40 ml

  • With a skin-nourishing formula
  • With pink food colouring
  • Fruity cherry fragrance
CHF 0.95 (CHF 23.75 / l)

Delivery by October 06

Tonie Audible Figure - Lieblings-Kinderlieder - Spiel- und Bewegungslieder (new edition)

tonies Tonie Audible Figure -​ Lieblings-​Kinderlieder -​ Spiel-​ und Bewegungslieder (new edition)

  • 23 songs
  • Age: 3 years +
  • Running time approx. 50 minutes
CHF 17.20

Delivery by October 06

Stapelstein Inside Rainbow Classic

Stapelstein Inside Rainbow Classic

  • Toy with numerous functions
  • Encourages the spirit of discovery
  • For indoor & outdoor use
CHF 76.00

Free delivery by October 06

Intex Swim-Centre Family Pool - II

Intex Swim-​Centre Family Pool -​ II, Swim Centre Family Pool -​ Large

  • 262 x 175 x 56cm
  • 2 air chambers
  • Stable material
CHF 45.00

Delivery by October 06

Family Pool Dunk n' Splash 251 x 168 x 102 cm

Bestway Family Pool Dunk n' Splash 251 x 168 x 102 cm

  • For lots of water fun
  • With basketball hoop
  • Water capacity: 636 liters
CHF 19.20

Delivery by October 06

tonies Creative Tonie - Fairy

tonies Creative Tonie -​ Fairy

  • Personalise your listening
  • With a free Toniecloud account
  • Playing time: 90 minutes
CHF 13.15

Sold out

GERMAN - Tonie Audible Figure - Pumuckl - Spuk in der Werkstatt / Das verkaufte Bett

tonies GERMAN -​ Tonie Audible Figure -​ Pumuckl -​ Spuk in der Werkstatt / Das verkaufte Bett

  • Charming & original
  • Two funny stories
  • Running time: approx. 49 minutes
CHF 17.20

Sold out

tonies Creative Tonie - Pirate

tonies Creative Tonie -​ Pirate

  • An empty disk
  • For audiobooks and songs
  • Playing time: 90 minutes
CHF 13.15

Sold out

Tonie Audible Figure - Der kleine Elefant, der so gerne einschlafen möchte (IN GERMAN)

tonies Tonie Audible Figure -​ Der kleine Elefant, der so gerne einschlafen möchte (IN GERMAN)

  • Perfect for the evening
  • Stimulates the imagination
  • Running time: 34 minutes
CHF 17.20

Sold out

Tinti Bath Additives Treasure Chest

Tinti Bath Additives Treasure Chest

  • 18 high-quality products
  • Combines fun with cleansing care
  • Safe for sensitive skin
CHF 20.00

Delivery by October 15

tonies Creative-Tonie - Monster

tonies Creative-​Tonie -​ Monster

  • For creative children
  • To record yourself
  • Running time: 90 minutes
CHF 17.20

Delivery by October 06

tonies Tony USB Charging Station

tonies Tony USB Charging Station

  • Charge on the go
  • Ca. 1.5 meter cable length
  • Easily recognizable charging status
CHF 23.50

Sold out

Bath Fun Effervescent Tab Glitter Edition

tetesept® Bath Fun Effervescent Tab Glitter Edition

  • Age: 6 years +
  • Fruity fragrances
  • Sparkling bubble bath
CHF 0.90

Delivery by October 06

Aquarium Water Play Centre 239 x 206 x 86 cm

Bestway Aquarium Water Play Centre 239 x 206 x 86 cm

  • Removable slide
  • With water sprinkler
  • Water capacity: 308 liters
CHF 35.50

Sold out