SANTE natural cosmetics certified care & cosmetic products
SANTE represents gentle natural cosmetics made in Germany, with a clear ingredient base, sustainable packaging and certified standards such as NATRUE and COSMOS.
SANTE natural cosmetics: 5 items
SANTE Naturkosmetik Family Organic Coco & Vanilla Shower Gel, 500 ml
- Exotic scent
- Suitable for the whole family
- Softens the skin
CHF 7.55 (CHF 15.10 / l)
Delivery by October 08
SANTE Naturkosmetik Family Organic Aloe Vera & Lemon Liquid Soap , 500 ml
- Suitable for all skin types
- With botanical surfactants
- Protects against dryness
CHF 8.10 (CHF 16.20 / l)
Delivery by October 08
SANTE Naturkosmetik Family Organic Pineapple & Lemon Shower Gel, 500 ml
- Exotic scent
- Suitable for the whole family
- Valuable nourishing formulation
CHF 7.55 (CHF 15.10 / l)
Delivery by October 08
SANTE Naturkosmetik Family Organic Calendula & Aloe Vera Soft Cream, 150 ml
- Suitable for all skin types
CHF 5.45 (CHF 36.33 / l)
Delivery by October 08
SANTE Naturkosmetik Family Organic Pineapple & Lime Body Lotion, 500 ml
- Pampers skin
- Protects & cares
- With a refreshing fragrance
CHF 9.80 (CHF 19.60 / l)
Not available at the moment
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
-
Delivery in 3 business days.
Secure payments
with SSL encryption technology