Everything for baby laundry

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval Consistency/form Textiles
Filter

Washing: 25 items

ATTITUDE Fragrance Free Baby Liquid Detergent

ATTITUDE Fragrance Free Baby Liquid Detergent, 1,05 l

  • Plant-based
  • Hypoallergenic
  • Fragrance free
CHF 13.30 (CHF 12.67 / l)

Delivery by October 07

Frosch Baby Laundry Detergent

Frosch Baby Laundry Detergent , 1,45 kg

  • For whites & hot wash
  • Without fragrances & dyes
  • 30 °C - 95 °C
CHF 13.95 (CHF 9.62 / kg)

Delivery by October 07

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent, 1,50 l

  • Ideal for baby clothing
  • For white & colour-fast textiles
  • 20°C - 95°C
CHF 10.00 (CHF 6.67 / l)

Delivery by October 07

Frosch Baby Pre-wash Spray

Frosch Baby Pre-​wash Spray, 300 ml

  • Powerful cleaning
  • Skin- friendly
  • High biodegradability
CHF 5.95 (CHF 19.83 / l)

Delivery by October 07

ecolunes Fragrance-Free Baby Laundry Detergent

ecolunes Fragrance-​Free Baby Laundry Detergent, 2 l

  • For baby clothes, whites & colours
  • Vegan formula
  • For 15 °C - 60 °C
CHF 11.00 (CHF 5.50 / l)

Delivery by October 07

Frosch Baby Fabric Softener

Frosch Baby Fabric Softener , 750 ml

  • For 30 loads of laundry
  • Zero dyes
  • Mild fragrances
CHF 4.75 (CHF 6.33 / l)

Delivery by October 07

ecolunes Baby Fabric Softener

ecolunes Baby Fabric Softener, Fragrance-​free (1 l)

  • For baby clothes
  • Paraben-free
  • For 15 °C - 60 °C
CHF 5.75 (CHF 5.75 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Wildflower Fabric Softener

ATTITUDE Wildflower Fabric Softener, 1 l

  • Economical
  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
CHF 8.35 (CHF 8.35 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Fragrance Free Baby Stain Remover

ATTITUDE Fragrance Free Baby Stain Remover, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Fragrance-free
  • For coloured & white laundry
CHF 7.50 (CHF 9.38 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Sweet Lullaby Baby Fabric Softener

ATTITUDE Sweet Lullaby Baby Fabric Softener, 1 l

  • Hypoallergenic
  • Plant-based
  • Effective from 15°C
CHF 8.35 (CHF 8.35 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Wildflower Liquid Detergent

ATTITUDE Wildflower Liquid Detergent, 2 l

  • Hypoallergenic
  • Free from enzymes
  • Plant-based
CHF 21.00 (CHF 10.50 / l)

Delivery by October 07

Sensitive Natural Liquid Laundry Detergent

ATTITUDE Sensitive Natural Liquid Laundry Detergent, 1 l

  • Ideal for all temperatures
  • For white & colour-fast laundry
  • Ideal for baby's sensitive skin
CHF 16.40 (CHF 16.40 / l)

Delivery by October 07

ecolunes Baby Laundry Detergent

ecolunes Baby Laundry Detergent, Lavender (1 l)

  • For baby clothes, whites & colours
  • Free from colourants & parabens
  • For 15 °C - 60 °C
CHF 8.10 (CHF 8.10 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Pear Nectar Baby Fabric Softener

ATTITUDE Pear Nectar Baby Fabric Softener, 1 l

  • Soothing scent
  • Hypoallergenic
  • Plant-based
CHF 8.35 (CHF 8.35 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Sweet Lullaby Baby Liquid Detergent

ATTITUDE Sweet Lullaby Baby Liquid Detergent, 1,04 l

  • Natural ingredients
  • Pleasant scent
  • Biodegradable
CHF 13.30 (CHF 12.79 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Baby Fabric Softener Fragrance Free

ATTITUDE Baby Fabric Softener Fragrance Free, 1 l

  • Hypoallergenic
  • Without perfumes and dyes
  • Plant-based
CHF 8.35 (CHF 8.35 / l)

Delivery by October 20

ATTITUDE Pear Nectar Baby Liquid Detergent

ATTITUDE Pear Nectar Baby Liquid Detergent, 1,05 l

  • Using natural ingredients
  • Pleasant fragrance
  • CO2 neutral
CHF 13.30 (CHF 12.67 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Mountain Liquid Detergent & Softener

ATTITUDE Mountain Liquid Detergent & Softener, 1,05 l

  • Free from optical brighteners
  • Hypoallergenic
  • Plant-based
CHF 13.30 (CHF 12.67 / l)

Delivery by October 07

Baby Anthyllis Delicate Laundry Detergent

Baby Anthyllis Delicate Laundry Detergent, 1 l

  • For machine & hand wash
  • Also suitable for sensitive skin
  • Vegan & without sulphates
CHF 10.00 (CHF 10.00 / l)

Delivery by October 07

ecolunes Fragrance-Free Baby Stain Remover

ecolunes Fragrance-​Free Baby Stain Remover, 300 ml

  • For baby laundry
  • Powerful formula
  • Free from colourants & parabens
CHF 4.65 (CHF 15.50 / l)

Delivery by October 07

Baby Anthyllis Laundry Additive with Active Oxygen

Baby Anthyllis Laundry Additive with Active Oxygen, 1 l

  • For white & coloured laundry
  • Also ideal for baby clothes
  • Vegan & natural
CHF 7.70 (CHF 7.70 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Stain Remover

ATTITUDE Stain Remover, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • CO2 neutral
CHF 6.85 (CHF 8.56 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Citrus Zest Fabric Softener

ATTITUDE Citrus Zest Fabric Softener, 2 l

  • Free from colourants
  • Hypoallergenic
  • 15°C - 95°C
CHF 13.15 (CHF 6.58 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Lemon Peel Liquid Detergent

ATTITUDE Lemon Peel Liquid Detergent, 1,05 l

  • Hypoallergenic
  • Free from enzymes
  • Plant-based
CHF 13.30 (CHF 12.67 / l)

Delivery by October 07

ATTITUDE Sensitive Natural Fabric Softener

ATTITUDE Sensitive Natural Fabric Softener, 1 l

  • Fragrance-free
  • Hypoallergenic
  • For soft & cuddly baby clothes
CHF 9.80 (CHF 9.80 / l)

Delivery by October 07